איך לבחור בשיש שיתאים להרגלי השימוש שלנו במטבח?

תוכן עניינים:

בבואנו לבחור שיש אשר ישמש כמשטח עבודה למטבח, יש לא מעט פרמטרים שכדאי לקחת בחשבון ובין היתר: נראות השיש ומידת ההשתלבות שלו עם עיצוב המטבח, חוזק, עמידות ופרמטרים נוספים.
יחד עם זאת, בכדי בהליך הבחירה יש לקחת בחשבון גם את אותם הפרמטרים אשר יבטיחו בחירה אשר תספק מענה על הדרישות והצרכים הפרטניים שלכם מאותו השיש.
בכדי לסייע לכם בהשגת המטרה להלן מספר פרמטרים חשובים שכדאי לשים עליהם דגש בהליך הבחירה:

הבנה והגדרת הצרכים

לפני שאתם בוחרים שיש, חשוב שתגדירו בצורה מעמיקה את הצרכים, הצרכים והציפיות שלכם מהשיש. כך לדוגמא, אם אתם אנשים הנמנים על חובבי הבישול והאפייה וכחלק מכך, אתם גם חושפים את השיש למפגעים רבים יותר, תוכלו לשים דגש בפרמטרים הבאים על עמידות ועל פרמטרים נוספים. לעומת זאת, אם אתם לא נמנים על ה"בשלנים" וגם לא מתכננים לשנות את הרגלי הבישול שלכם לאורך השנים, תוכלו לשים דגש משמעותי יותר על נראות השיש ופחות על פרמטרים אחרים.

עמידות השיש

שיש מהווה כאבן טבעית יפה, אך היא נוטה יותר לשריטות, כתמים וחריטה בהשוואה לחומרים אחרים כמו גרניט או קוורץ וחשוב לשים דגש בנושא הזה בהליך בחירת משטח העבודה. מעבר להרגלי הבישול חשוב לשים דגש גם על  מידת הזהירות שלכם בעת השימוש בשיש, האם אתם מתכננים עבור השיש שימוש רב ללא הרבה תחזוקה. אם יש לכם מטבח המתאפיין בעומס רב וכולל בין היתר גם מכשירים כבדים כדאי לשקול בחירה במשטח העבודה אשר עשוי מחומר עמיד יותר.

תחזוקת השיש

שיש דורש תחזוקה שוטפת כדי לשמור על מראהו הטוב ביותר. יש לאטום מעת לעת כדי להגן עליו מפני כתמים וחומרים שונים אשר עלולים להישפך על גביו. אם חשוב לכם הנושא של תחזוקה מינימאלית, ייתכן שתרצו לשקול חומר אחר שאינו דורש כל כך הרבה תחזוקה.

עמידות בפני כתמים

השיש הוא נקבובי ויכול לספוג נוזלים, מה שעלול לגרור מצב של הכתמה. כדאי לשקול את סגנון הבישול שלך ואת סוגי המזון אותם אתם נוטים להכין במטבח שלכם. אם אתם עובדים לעיתים קרובות עם מרכיבים חומציים או מזונות אשר יכולים להכתים בקלות, כמו רוטב יין אדום או עגבניות, אולי כדאי שתבחרו בסוג שיש עמיד  אשר נחשב כבעל עמידות גבוהה יותר יותר בפני כתמים או שתבחרו בחומר אחר לגמרי.

עמידות בפני חום

השיש מתאפיין רוב בעמידות מפני חום, אך עדיין עלול להינזק ממצבים של חום קיצוני. אם אתם מרבה להניח סירים ומחבתות חמים ישירות על השיש שלכם, כדאי לשקול להשתמש ברפידות חמות כדי להגן על משטח השיש. לחלופין, אתם יכולים לבחור בחומר עמיד יותר בחום, כגון גרניט.

אסתטיקה ונראות

השיש ידוע ביופיו הטבעי ובאלגנטיות שלו. כדאי לשקול בעת הבחירה פרמטרים שונים כמו: הצבע של השיש, דפוסי הוורידים והמשיכה האסתטית הכוללת של אפשרויות שיש שונות.
חפשו דוגמאות שונות ובקרו באולמות תצוגה כדי לראות כיצד סוגים שונים של שיש ישלימו את עיצוב המטבח והסגנון האישי שלכם.

התקציב אותו אתם מקצים עבור המטרה

טווח המחירים של שיש הינו רחב במיוחד כאשר העלויות מושפעות לרוב מפרמטרים כמו:  סוג השיש, התכונות השונות, הנראות והאיכות. הגדירו את גובה התקציב לשיפוץ המטבח שלכם וקחו בחשבון את עלות השיש בו אתם מעוניינים, כולל הוצאות התקנה ותחזוקה. מה שיאפשר לכם להתמקד אך ורק באפשרויות הרלוונטיות ובסופו של דבר לבצע את הבחירה הטובה ביותר מתוך ההיצע.

כתבות נוספות

מכונת כביסה

השכרת מכונת כביסה: כל מה שצריך לדעת לפני שמתחילים

יציאה למסע של השכרת מכונת כביסה אולי נראית פשוטה במבט ראשון, אבל יש עומק מפתיע בנוחות המודרנית הזו שראוי למבט מקרוב. קשה להתעלם מהפיתוי של חופש מהתחייבויות ארוכות טווח ומעלויות רכישה מראש, במיוחד כאשר אורח החיים שלך דורש גמישות. בין אם אתם מנווטים בין סידורי מגורים זמניים, שוקלים ניהול בית חסכוני או פשוט בוחנים דרכים חדשות לייעול מטלות היומיום, השכרת מכונת כביסה יכולה להיות התשובה המעשית לחידת הכביסה שלכם.

מאוורר תקרה

לנצח את החום: התקינו מאוורר תקרה פרגולה לנוחות אולטימטיבית

כשהשמש הזהובה מטילה את חיבוקה החם על האדמה, רבים מאיתנו מוצאים מקלט בנאות המדבר החיצוניים שלנו, מחפשים נחמה בצל המנחם של פרגולה. ובכל זאת, כשחום הקיץ הישראלי מגיע לשיאו, אפילו מחסה עלים של פרגולה עשוי שלא להספיק. דמיינו משב רוח עדין, המותאם לחצר האחורית שלכם, והופך את שעות אחר הצהריים הלוהטות שלכם למקום מפלט שליו מהבוהק הבלתי פוסק של השמש. מאוורר תקרה פרגולה עושה יותר מאשר רק לערבב את האוויר; הוא מפיח חיים במקלט החיצוני שלכם.

התחדשות עירונית

מה עושה חברה להתחדשות עירונית?

התחדשות עירונית היא תהליך של שדרוג שכונות עירוניות קיימות, באמצעות תוכניות פיתוח המביאות לשיפור באיכות החיים של התושבים, להגדלת היצע הדירות והשטחים הציבוריים, ולשדרוג התשתיות. תהליך ההתחדשות העירונית יכול להתבצע במגוון דרכים, כגון תמ"א 38, פינוי בינוי, או חיזוק מבנים קיימים.