שולחן סלון – אילו סוגי שולחנות קיימים ואיך בוחרים את השולחן הנכון

תוכן עניינים:

הסלון הוא מרכז הבית, הלב שלו. כאן אנחנו יושבים עם בני משפחה וחברים, צופים בטלוויזיה, משחקים, מדברים. לא פעם אנחנו נשב עם ארוחת צהריים או ערב בסלון ונצפה בסרט או סדרה ביחד.

לכן, זה אך טבעי שאנחנו נשקיע הרבה מאוד משאבים וזמן בעיצוב וריהוט הסלון. נעשה זאת בהתאם לסגנון האהוב עלינו, ובאופן שיכול להתאים לתנאים של המקום, בין אם זה מבחינת הגודל של החלל ובין אם זה מבחינת אופי השימוש שאנחנו מתכוונים לעשות בו.

אחד מפריטי הריהוט החשובים ביותר בחלל הוא שולחן סלון. פריט זה, בדרך כלל, מוצב במרכז הסלון, בין החלקים השונים של מערכות הישיבה, ולרוב אל מול הטלוויזיה. כך יהיה לנו נוח להניח עליו דברים שונים בזמן צפייה או בסיטואציות אחרות בהן נרצה להשתמש בו. לשמחתנו, אנחנו יכולים למצוא הרבה מאוד סוגים של שולחנות סלון שיכולים להתאים לנו, בין אם זה מבחינת עיצוב ובין אם זה מבחינות אחרות, כולל עלויות.

אילו סוגי שולחנות קיימים בשוק

אפשר להבדיל בין שולחן סלון אחד לשני, במספר צורות:

ראשית, על פי החומר ממנו עשוי השולחן. בדרך כלל שולחן סלון יהיה עשוי עץ, אך אנחנו יכולים למצוא גם שולחנות אשר עשויים זכוכית או חומרים אחרים. ישנם שולחנות אשר משלבים בתוכם חומרים שונים, דוגמא עץ וזכוכית, עץ ושיש או אבן וכדומה.

שנית, מאפיין נוסף של שולחנות סלון הוא צורה וגודל. לרוב שולחנות סלון יהיו מלבניים, זאת על מנת שהם יוכלו להתפרס לאורך הספה או מערכת הישיבה באופן מלא. אך אנחנו יכולים למצוא גם שולחנות מרובעים או עגולים.

שלישית, עיצוב וסגנון. על פניו שולחן סלון מעוצב בצורה מאוד ספציפית, בין אם יש לו רגליים ארוכות או קצרות, אך הרבה פעמים הוא כולל "שתי קומות". יש את הקומה העליונה עליה אפשר להניח צלחות, כוסות, עציצים ודברים אחרים, ויש את הקומה התחתונה, שם נהוג לא פעם לאחסן ספרים, חוברות, משחקים ועוד. קומה זו מיועדת יותר לאחסון דברים שהשימוש בהם איננו קבוע.

איך בוחרים שולחן לסלון?

בשביל לבחור שולחן סלון בצורה נכונה, הדבר הראשון שעלינו לעשות זה לבחון את גודל השולחן שהסלון שלנו יכול להכיל. לשם כך עלינו לחשב את השטח בו אנחנו מתכוונים להציב את הסלון.

לאחר מכן, עלינו לשאול את עצמנו מאיזה חומר נרצה שהשולחן יהיה עשוי, זה יכול גם להשפיע על העלות והיוקרה שלו. כמו כן, נצטרך להחליט איך הוא יהיה מעוצב, על פי המאפיינים שהצגנו קודם לכן. הנקודות הנ"ל יכולות להשפיע על הדרך בה נידרש לתחזק אותו.

נקודה נוספת שחשוב לשים לב אליה היא, כמה השולחן שוקל ועד כמה פשוט וקל לנייד אותו ממקום למקום, בין אם זה בשביל לשטוף את הרצפה ובין אם זה לדברים אחרים.

 

כתבות נוספות