ייצור חשמל עם אנרגיה סולארית

תוכן עניינים:

אנרגיה סולארית היא אחד המשאבים המבטיחים ביותר של אנרגיה מתחדשת. זהו מקור חשמל נקי, בר קיימא ובלתי נדלה שניתן ללכוד ולהמיר לחשמל באמצעות תאים פוטו-וולטאיים.

התאים הסולאריים הטובים ביותר עשויים מסיליקון. הם משתמשים בתהליך הנקרא פוטו-וולטאיקה הממיר פוטונים, החלקיקים הבסיסיים של אור השמש, לאלקטרונים ולאחר מכן לזרם חשמלי. כאשר תאים סולאריים אלו נחשפים לאור השמש, הם יוצרים שדה חשמלי שמניע אלקטרונים מהצד השלילי לצד החיובי.

ישנם שלושה סוגים של תאים סולאריים: סיליקון גבישי (c-Si), סרט דק (TF) וסיליקון אמורפי (a-Si). לכל סוג יש יתרונות וחסרונות משלו בכל הנוגע ליעילות, עלות לוואט, אורך חיים וכו'.

סיליקון גבישי הוא ללא ספק הבחירה הפופולרית ביותר עבור פאנלים סולאריים מכיוון שהוא יעיל יותר מסוגים אחרים אך הוא גם עולה יותר מסרט דק או אמורף

אנרגיה סולארית היא מקור אנרגיה מתחדש ובר קיימא. ניתן לרתום אותו על ידי שימוש בתאים פוטו-וולטאיים, שנועדו להמיר את אור השמש לחשמל. אנרגיה סולארית נחשבת לאחד ממקורות האנרגיה המתחדשים המבטיחים ביותר במאה ה-21. יש לו פוטנציאל לענות על חלק ניכר מהביקוש העולמי לייצור חשמל.

אנרגיית השמש היא מקור אנרגיה נקי ומתחדש. הוא שימש בהצלחה בתהליך ייצור החשמל במדינות רבות ברחבי העולם.

על הגגות מותקנים פאנלים סולאריים, אשר ממירים אנרגיית שמש לכוח חשמלי.

פאנלים סולאריים דורשים הרבה מקום להתקנתם, אך הם אינם זקוקים לדלק, ולכן הם יכולים לייצר חשמל ללא כל זיהום.

 

השכרת גג לאנרגיה סולארית

השכרת גגות לאנרגיה סולארית היא דרך חדשה וחדשנית לייצור חשמל. זוהי מערכת קלה להתקנה ולשימוש, מה שהופך אותה למושלמת עבור אנשים שאינם מיומנים בתחום זה.

מערכת מסוג זה קיימת כבר זמן מה, אך לאחרונה היא הופכת פופולרית יותר בשל העובדה שהיא מציעה אלטרנטיבה זולה יותר לסוגים אחרים של פאנלים סולאריים.

השכרת גגות לאנרגיה סולארית היא מודל עסקי חדש שמאומץ על ידי חברות רבות. חברות אלו מציעות לשכור את גג לקוחותיהן ולספק להם פאנלים סולאריים בתשלום חודשי. בתמורה, הלקוח מקבל חשמל חינם וחשבונות חשמל מופחתים.

למודל עסקי חדש זה יתרונות רבים עבור שני הצדדים המעורבים. לדוגמה, החברה יכולה להפחית את עלויות ההון שלה ולהגדיל את מספר הלקוחות שהם יכולים לשרת בזמן שהלקוח חוסך כסף בחשבון החשמל שלו.

ישנם גם סיכונים מסוימים כמו כמה זמן ייקח עד שחברה תוכל להחזיר את השקעתה? ומה קורה כשמישהו רוצה למכור את הגג שלו?

יש אנשים שטוענים שהמודל העסקי הזה ידידותי לסביבה מכיוון שהוא מפחית את פליטת גזי חממה על ידי שימוש במקורות אנרגיה נקיים כמו פאנלים סולאריים. אחרים אומרים שזה עלול להוביל ליותר זיהום אם אנשים יתחילו להשתמש יותר בחשמל ממה שהם צריכים רק בגלל שיש להם גישה לכוח חינם מהשמש.

 

כתבות נוספות