אינטרנט סיבים אופטיים

תוכן עניינים:

אינטרנט סיבים אופטיים הוא החיבור המהיר ביותר הזמין. זה הרבה יותר מהיר מכבלים, DSL ופס רחב אלחוטי.

רשת הסיבים האופטיים המסחרית הראשונה הוצגה בשנת 1982, והיא נקראה FDDI (Fiber Distributed Data Interface).

בשנות ה-90, הופיע תקן חדש לסיבים אופטיים בשם SONET (Synchronous Optical Network), שאיפשר העברת נתונים מהירה בהרבה.

בסוף שנות ה-90, הופיע סוג חדש של טכנולוגיית סיבים אופטיים בשם DWDM (Dense Wavelength Division Multiplexing). זה אפשר העברת נתונים יעילה עוד יותר עם פחות הפרעות.

אינטרנט עם סיבים אופטיים הוא סוג של חיבור פס רחב שמשדר נתונים על ידי שליחת פולסים של אור דרך סיב אופטי.

האינטרנט בסיבים אופטיים הוא העתיד והוא מספק חיבור מהיר, אמין ומאובטח יותר מכל סוג אחר של חיבור פס רחב.

אינטרנט בסיבים אופטיים הוא רעיון מהפכני שקיים כבר למעלה מ-100 שנה. הוא הוצג לראשונה בשנת 1880 על ידי אלכסנדר גרהם בל והוא שימש לקווי טלפון. בשנות ה-90, האינטרנט בסיבים אופטיים הפך לפופולרי יותר כאשר חברות הטלפון החלו להחליף כבלי נחושת בכבלי סיבים אופטיים. כיום נעשה שימוש באינטרנט בסיבים אופטיים למטרות העברת נתונים.

היתרונות של סיבים אופטיים הם רוחב הפס הגבוה והשהייה הנמוכה שלו. רוחב הפס הוא כמות המידע שניתן להעביר בשנייה דרך רשת בעוד שהשהייה מתייחסת לזמן שלוקח לשלוח סיביות מידע אחד מנקודת קצה אחת לנקודת קצה אחרת ברשת. לסיבים אופטיים יש רוחב פס גבוה יותר מאשר סוגי כבלים אחרים, מה שאומר שאתה יכול להוריד ולהעלות קבצים מהר יותר עם סוג זה של חיבור. יש לו גם חביון נמוך יותר מאשר סוגים אחרים של כבלים, מה שאומר שלא תחווה עיכובים בעת שליחה או קבלה של מנות נתונים במכשיר שלך.

 

מהו רוחב פס באינטרנט

רוחב הפס הוא המהירות שבה ניתן להעביר נתונים ממכשיר אחד לאחר דרך רשת. רוחב הפס של האינטרנט נמדד בסיביות לשנייה.

רוחב פס הוא מדד לקצב שבו ניתן להעביר או לקבל מידע על מדיום נתון, כגון כבל, סיבים אופטיים, חיבור אלחוטי או אמצעי שידור פיזיים אחרים. זה מתבטא בדרך כלל בסיביות לשנייה (bps) או מגה-ביט לשנייה (Mbps).

רוחב פס אינטרנט הוא הקצב שבו ניתן להעביר נתונים דרך רשת. הוא מודד את כמות הנתונים שניתן לשלוח בפרק זמן מסוים. ככל שיש לך יותר רוחב פס, האתר שלך ייטען מהר יותר ותוכל להזרים וידאו באיכות גבוהה יותר.

רוחב הפס נמדד בסיביות לשנייה, או bps. מגה-ביט שווה ל-1 מיליון סיביות, כך ש-100 מגה-ביט לשנייה (Mbps) שווה ל-100 מיליון סיביות לשנייה (bps).

רוחב פס אינטרנט הוא מדד לקצב העברת הנתונים ברשת. זה נמדד בדרך כלל בסיביות לשנייה (bps) או בתים לשנייה (Bps).

תיאורטית, רוחב הפס של ערוץ תקשורת הוא אינסופי, אך לא תמיד ניתן בפועל לשלוח נתונים במהירות זו.

רוחב הפס של האינטרנט גדל בהתמדה בעשור האחרון. הגורם החשוב ביותר לקביעת רוחב הפס לאינטרנט הוא סוג החיבור בו נעשה שימוש. לדוגמה, חיבורי ADSL מהירים משמעותית מחיבורי חיוג מכיוון שהם משתמשים בטכנולוגיות שונות ובעלי קיבולת גבוהה יותר.

 

כתבות נוספות