טיפים לקבלת החזר מס

תוכן עניינים:

האם ידעתם שאנשים רבים בישראל זכאים להחזר מס? אם לא המאמר הבא הוא עבורכם. אנשים רבים בישראל כיום זכאים להחזר מס אך אינם מודעים לכך. על מנת לוודא שאתם לא כלולים ברשימת האנשים שלא מודעים לזכאותם לכסף, תוכלו לבצע בדיקה חינמית ופשוטה. לפניכם טיפים לקבלת החזר מס.


טיפים לקבלת החזר מס- מהו החזר מס?

החזר מס על היחידה להחזרי מס הוא למעשה זכאות לקבלת החזר כספי ממס הכנסה בעקבות גביית סכום גבוה מידי. מס הכנסה מחושב באופן שנתי על פי המשכורת שלכם. לכן, אם יש שנה בה הרווחתם פחות מבשנים אחרות, יש סיכוי גבוה שאתם זכאים להחזר כספי ממס הכנס. אצל עצמאים שהמשכורת אינה קבועה, הזכאות להחזר מס גבוהה אף יותר שכן, משנה לשנה המשכורת משתנה אך שיעור המס השנתי לא. מס הכנסה מאפשר להגיש בקשת החזר מס עד שש שנים אחורה, שלאחריה יוחלט האם הנכם זכאים להחזר המס או לא.

טיפים לקבלת החזר מס- מה הטיפים?

  • בדיקת זכאות להחזר מס- הטיפ המרכזי והראשון הוא לבצע בדיקת זכאות להחזר מס. באתר רשות המיסים קיים סימולטור ודרכו ניתן לבדוק האם אתה זכאי להחזר מס או לא. עליכם להזין את כלל ההכנסות שלכם וההוצאות הקשורות למס (פנסיה, קופות גמל ועוד) והסימולטור בודק האם הנכם זכאים או לא. זו בדיקה חינמית ופשוטה מאוד.
  • שומרים תלושי משכורת- טיפ נוסף הוא לשמור תלושי משכורת. החזר מס ניתן עד שש שנים אחורנית וקבלתו מצריכה את פירוט ההוצאות וההכנסות שלכם. לכן, שמרו את תלושי המשכורת שלכם ובדקו כל כמה שנים האם מגיע לכם החזר מס.
  • נקודות זיכוי- אחת הסיבות הנפוצות לזכאות להחזר מס היא נקודות זיכוי מס. נקודת זיכוי אחת במס שווה ל219 שקלים לחודש ו2,628 שקלים לשנה (נכון לשנת 2020). נקודות זיכוי ניתנות מסיבות שונות כמו לידה, לימודים ועוד. במידה ואתם זכאים לנקודת זיכוי וטרם עדכנתם את רשות המס כנראה שאתם זכאים להחזר מס.
  • לשמור קבלות של הוצאות לעסק- הוצאות מוכרות הן הוצאות שנועדו להפיק הכנסה לעסק. לעצמאים יש הוצאות מוכרות במס הכנסה ביניהן תמצאו דלק, קרנות השתלמות, נסיעות, ריהוט למשרד ועוד. לכן, אם אתם עצמאים הטיפ הזה הוא במיוחד בשבילכם. תשמרו קבלות של כלל ההוצאות של העסק שלכם, כיוון שתוכלו לקבל על הוצאות אלה החזר.
  • אל תפחדו לבדוק- אנשים רבים חוששים "להתעסק" עם מס הכנסה ומעדיפים לחיות מולם בגישת ה-אני לא אתעסק איתך אתה לא תתעסק איתי. אך שימו לב כי אין סיבה לחשש זה. מס הכנסה יודע שלעתים הוא עושה טעויות. במידה ואתם מעדיפים לא לדבר עם מס הכנסה בלי סיבה, תוכלו לבצע את הבדיקה החינמית באתר רשות המיסים ורק במקרה הצורך לפנות למס הכנסה.
  • ייעוץ מס- לפעמים הטיפ הכי טוב הוא לקבל ייעוץ מס מאנשי מקצוע. פקודת המס היא מורכבת וכוללת סעיפים רבים שמשתנים כל כמה שנים ולכן לעתים עדיף לקבל סיוע מקצועי.

כתבות נוספות

מכונת כביסה

השכרת מכונת כביסה: כל מה שצריך לדעת לפני שמתחילים

יציאה למסע של השכרת מכונת כביסה אולי נראית פשוטה במבט ראשון, אבל יש עומק מפתיע בנוחות המודרנית הזו שראוי למבט מקרוב. קשה להתעלם מהפיתוי של חופש מהתחייבויות ארוכות טווח ומעלויות רכישה מראש, במיוחד כאשר אורח החיים שלך דורש גמישות. בין אם אתם מנווטים בין סידורי מגורים זמניים, שוקלים ניהול בית חסכוני או פשוט בוחנים דרכים חדשות לייעול מטלות היומיום, השכרת מכונת כביסה יכולה להיות התשובה המעשית לחידת הכביסה שלכם.

מאוורר תקרה

לנצח את החום: התקינו מאוורר תקרה פרגולה לנוחות אולטימטיבית

כשהשמש הזהובה מטילה את חיבוקה החם על האדמה, רבים מאיתנו מוצאים מקלט בנאות המדבר החיצוניים שלנו, מחפשים נחמה בצל המנחם של פרגולה. ובכל זאת, כשחום הקיץ הישראלי מגיע לשיאו, אפילו מחסה עלים של פרגולה עשוי שלא להספיק. דמיינו משב רוח עדין, המותאם לחצר האחורית שלכם, והופך את שעות אחר הצהריים הלוהטות שלכם למקום מפלט שליו מהבוהק הבלתי פוסק של השמש. מאוורר תקרה פרגולה עושה יותר מאשר רק לערבב את האוויר; הוא מפיח חיים במקלט החיצוני שלכם.

התחדשות עירונית

מה עושה חברה להתחדשות עירונית?

התחדשות עירונית היא תהליך של שדרוג שכונות עירוניות קיימות, באמצעות תוכניות פיתוח המביאות לשיפור באיכות החיים של התושבים, להגדלת היצע הדירות והשטחים הציבוריים, ולשדרוג התשתיות. תהליך ההתחדשות העירונית יכול להתבצע במגוון דרכים, כגון תמ"א 38, פינוי בינוי, או חיזוק מבנים קיימים.