מאפייניהם של וילות יוקרה

תוכן עניינים:

תכנון, עיצוב ואדריכלות של בתים פרטיים ודירות מגורים הם תהליך מורכב וארוך הכולל בו לא מעט שלבים, כאשר מדובר על עיצוב וילות בסגנון יוקרתי, התהליך מורכב אפילו יותר. ברוב המקרים הווילה תהיה בית פרטי וגדול, שיש לא מעט חללים לעצב בו ולא מעט אזורים שיש להקדיש להם תשומת לב. כאשר מדובר על תכנון ועיצוב וילות הכולל שיפוץ של הווילה או בנייתה מהיסוד, חשוב מאוד להתייחס לכל חדר בצורה נפרדת, אך יחד עם זאת לשמור על אחידות ועל קו מקשר בין כלל חללי הווילה.

וילות יוקרה – במה מדובר?

כאשר מדובר על וילות יוקרה, מדובר כאמור על מבנה שמהווה בית פרטי. כמובן שהמבנה יהיה גדול ורחב ויכיל בו מספר גדול של חללים. לעיתים הווילה תהיה בנויה ביותר ממפלס אחד ולרוב יהיו בה מרפסת צמודה או גינה. הווילה כוללת חדרים רבים ולא מעט היא כוללת גם גרם מדרגות שמוביל לקומה עליונה. בווילות יוקרה העיצוב כולו יהיה הרמוני וכל פרט בוילה יקבל תשומת לב ראויה. כל רהיט או אביזר יונח במקום המדויק לו והאווירה הכללית בה תהיה אווירה של אסתטיקה, יופי, דקורטיביות ויוקרה.

איזה אישורים נדרשים כדי לבנות וילת יוקרה?

לרוב וילות יוקרה יבנו על שטח שנרכש מראש עבור בנייתן. יש צורך לרכוש את השטח רק לאחר שמוודאים שיש אישור לבנות עליו וכי אין עליו שעבודים או חובות. מה שמאפיין תהליך בניית וילות יוקרה הוא שלרוב האדם יבחר את השטח במיקום המדויק שבו הוא מעוניין להתגורר, כאשר לרוב המיקום יהיה בסמוך לשכונת וילות יוקרתית או באזור מבודד באופן יחסי שיעניק לו את הפרטיות שהוא חפץ בה. מרבית הפעמים הקרקע שרכשו עבור הווילה תהיה קרקע באזור יוקרתי.

בכדי לבנות וילה על הקרקע, יש צורך שאדריכל המבנה יגיש בקשה להיתר בנייה וזאת לאחר שהוא בנה תוכנית בנייה והלקוח אישר את התוכנית. את הבקשה יש להגיש לוועדה המקומית לתכנון ובניה אשר כפופה לתקנות התכנון והבניה של משרד הפנים. הבקשה תכלול את הגדרת השימוש במבנה, בחומרי הבנייה, הקלות מבוקשות, חישוב אחוזי שטחי בניה ואחוזי בניה, מפת מדידה של השטח בתוקף לחצי שנה אחרונה, תוכנית אדריכלית מפורטת הרלוונטית לצורך העמדת המבנה על גבי השטח, תוכנית לפתיחת השטח ועוד. המסמכים המוגשים צריכים לכלול את ההצהרות והחתימות של אדריכל המבנה, מהנדס הבניין, הבעלים של השטח, חתימות של המועצה המקומית ועוד.

היתר הבניה עצמו יהיה תשריט הבקשה אליה יוצמד טופס חתום עם פרטי הבקשה המלאים. קבלת היתר תהיה מותנית בתשלום אגרה. ההיתר יהיה תקף לשנה אם הם יסודות הווילה הונחו, התוקף יארך ל-3 שנים.

במהלך הבניה אדריכל המבנה יידרש לדווח לוועדה באופן רשמי על התקדמות התהליך.

מהם הדגשים בתהליך עיצוב וילות יוקרה?

כאשר מעצבים וילות יוקרה חשוב מאוד לשים דגש על הפרטים הקטנים, להתייחס לאלמנטים שונים בתחום העיצוב שיכולים להשפיע בצורה מהותית על המראה הסופי של הווילה וכן, לחשוב על התפקיד של כל דגם, צבע, אביזר, רהיט או פיט שמשתמשים בו. מכיוון שבווילה מעין זאת יש חדרים רבים, חשוב מאוד לשמור על הצביון האישי של כל חדר בוילה, אך בד ובד, חשוב לדאוג כי לבית כולו יהיה סגנון אחיד שיקשר בין כל חלקי הבית.

חשוב לשים דגש על הפונקציונליות של כל חלל בוילה, על הנוחות שבו וכמובן, על הרצונות, החלומות והצרכים של הלקוח ועל כן, אדריכל וילות יוקרה מקצועי שיש לו ראייה רחבה וכן כשרון לראות את התמונה הכוללת, מבין כי עליו לבנות תוכנית מדוקדקת יחד עם דיירי הוילה על מנת לענות על הרצונות שלו ובד בבד, לשלב את הידע המקצועי שלו ולייעץ לגבי העיצוב. בסופו של דבר האדריכל יצור הדמיות ממוחשבות ומקצועיות על מנת להעניק לדיירי הווילה את האפשרות לראות את התוצר הסופי בצורה כמה שיותר מדויקת ולאשר אותו, על מנת שתהיה אפשרות להתחיל בעבודה.

.

כתבות נוספות

ריהוט גן

ריהוט גן מודרני: טרנדים חמים לשדרוג החצר שלך

דמיינו שאתם הופכים את החצר שלכם למקלט חיצוני עוצר נשימה, מקום שבו סגנון פוגש נוחות, וכל פריט מספר סיפור של חדשנות וקיימות. תחום ריהוט החוץ המודרני אינו עוסק רק במילוי חללים; מדובר ביצירת חוויות, זיכרונות והרחבה חלקה של הקסם הפנימי של הבית שלכם לעולם הטבע שבחוץ. בעודנו מביטים מעבר להגדרות המסורתיות וצוללים לתוך עיצובים עכשוויים, חומרים ברי-קיימא ופונקציונליות רב-תכליתית, אנו חושפים מגוון אפשרויות רביצה חדשניות שנועדו לשדרג את מרחב המגורים החיצוני שלכם.